top of page
  • Martyna

3 świąteczne wskazówki dla właścicieli zwierząt, aby zapewnić psu bezpieczeństwo

Aby zapewnić wesołe święta dla Twojej dwunożnej i czteronożnej rodziny, przygotowaliśmy kilka wskazówek, o których powinni pamiętać właściciele zwierząt domowych.


Wskazówka 1: Unikaj roślin świątecznych

Każdy kocha jemiołę — z wyjątkiem twojego psa. Wraz z ostrokrzewem i poinsecją jemioła może powodować zagrażające życiu problemy zdrowotne u zwierząt. Zdziwiony? Nie jesteś jedyny. Niestety, wielu kochających rośliny właścicieli zwierząt domowych uczy się tego na własnej skórze. Popularne sezonowe rośliny botaniczne, jeśli zostaną zjedzone, mogą wpłynąć na trawienie Twojego szczeniaka i wywołać u niego chorobę.


Wskazówka: jeśli goście przyniosą do domu jakieś rośliny, powiesić je lub umieścić przed drzwiami wejściowymi, aby zapewnić zwierzętom bezpieczeństwo.


Wskazówka 2: pamiętaj o dekoracjach świątecznych

Od jadalnych ozdób choinkowych, takich jak cukierki, po świąteczne świece, świąteczne dekoracje - mogą być one niebezpieczne dla małych i dużych zwierząt. Aby zminimalizować szanse na wizytę u weterynarza w tym okresie, trzymaj wszystkie dekoracje i jadalne ozdoby z dala od swoich czworonożnych towarzyszy.


Wskazówka: umieść słodycze w wyższych miejscach, z dala od ciekawskiego nosa twojego futrzanego przyjaciela. Staraj się również nie zostawiać zapalonych świec blisko krawędzi stołu — merdający ogon psa może przypadkowo w niego uderzyć.


Wskazówka 3: prezenty

Papier do pakowania, chociaż nie jest niebezpieczny dla twojego zwierzaka, może narobić niezłego bałaganu. Unikaj niepotrzebnych świątecznych porządków, właściwie przechowując lub wyrzucając świąteczny papier zaraz po rozpakowaniu. Dla twojego futrzanego przyjaciela wstążki, kokardki i pudełka wyglądają jak nowe zabawki. Jeśli twój pies lub zwierzę domowe dostanie coś, czego nie powinien.


Inne pomocne wskazówki:

Nie pozwól swojemu psu lub zwierzęciu domowemu pić wody ze stojaka do choinki :)

Odłącz światła, gdy nie są używane

Nie zostawiaj przekąsek i smakołyków w dostępnym dla psa miejscu.W normalnych warunkach pies wie, że nie należy zabierać jedzenia ze stołu. Ale święta są pełne tak wielu pysznych przekąsek, czy naprawdę można ich winić za to, że chcą spróbować?


Ponadto wiele świątecznych słodyczy robi się z czekolady, która może być niezwykle niebezpieczna dla psów. Poinformuj swoich gości, aby nie zostawiali jedzenia ani napojów bez opieki i nie karmili zwierzaka bez Twojej zgody.


Co może jeść pies podczas świąt?

Psy uwielbiają smak i różnorodność pokarmów dla ludzi, ale sugerujemy eliminację ich w tym okresie, aby zapobiec wypadkom związanym z alergią i nieprzewidzianymi problemami trawiennymi. Możesz zrobić psie świąteczne jedzenie i smakołyki.


Wskazówka: podczas gdy ty i twoja rodzina jecie, upewnij się, że twój zwierzak też to zrobi! Uzupełnij normalne jedzenie swojego psa np. pysznym bulionem. To przyjazna dla zwierząt świąteczna uczta, którą Twój zwierzak z pewnością pokocha.2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page