top of page
  • Martyna

Czy pielęgnacja zwierząt to strata pieniędzy?

Twój zwierzak potrzebuje miłości i troski na co dzień, i tak samo jak ty musisz strzyc włosy czy przycinać pazurki, on też tego potrzebuje. Twój futrzany przyjaciel powinien być kąpany, aby chronić jego skórę przed pchłami i innymi zapachami. Psy i koty mają tendencję do nieco brutalnej zabawy ze swoimi właścicielami i oczywiście z meblami. Dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu obcinać im pazury. Groomerzy dokładnie wiedzą, jak przycinać sierść psa, aby wyglądało na czyste i zadbane. Jedyne co pozostaje niezauważone, to proces czyszczenia uszu psa. Każdy psi salon powie Ci, że jest to niezbędny aspekt pielęgnacji psa, nawet jeśli nie jest to takie oczywiste.


Dlaczego pielęgnacja jest ważna?

Pielęgnacja utrzymuje sierść zwierzęcia i pośrednio pomaga w utrzymaniu czystości w domu jego właściciela. Niepielęgnowane futro może przyciągać pchły i roznosić się po całym domu. Wydawanie pieniędzy na odpowiednią pielęgnację może zaoszczędzić pieniądze (czyszczenie dywanów lub ubrań). Pies i kot mogą uszkodzić kanapę, jeśli ich pazury u nóg nie są regularnie pielęgnowane. Jeśli paznokcie u stóp nigdy nie zostały obcięte, nie będzie możliwe ich obcięcie bez zranienia zwierzaka. Dlatego najlepiej pozostawić to profesjonalistom, aby uniknąć wizyt weterynaryjnych.


Profesjonalni fryzjerzy mają ponad to odpowiedni sprzęt i miejsce, w którym Twoje zwierzę będzie czuło się swobodnie. Czyszczenie uszu psa jest bardzo ważne, ponieważ zaniechanie tego może spowodować, że pies podrapie się i zrani. Jeśli nie jest to robione regularnie, będziesz musiał zapłacić za wizytę u weterynarza zamiast pielęgnację.


Jedyną rzeczą, która może być stratą pieniędzy, jest proces mycia zębów Twojego pupila. Zwapniona płytka nazębna gromadzi się od najmłodszych lat na zębach szczeniąt. Aby temu zapobiec, zaleca się szczotkowanie zębów psa od najmłodszych lat. Dlatego szczotkowanie zębów dorosłego psa jest bezużyteczne, ponieważ płytka nazębna już się nagromadziła. Właściciele mogą jednak wysłać swoje psy na profesjonalne czyszczenie zębów, które usunie płytkę nazębną.

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page