top of page
  • Martyna

Dlaczego wiosna to idealny czas na pielęgnację zwierzaka?

Wiosna nareszcie nadeszła - a dla wielu właścicieli zwierząt oznacza to spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Od regularnych spacerów ze swoim psim towarzyszem po spędzanie popołudnia w psim parku lub spędzanie czasu w ogrodzie.


Jest to również świetny czas, aby przyprowadzić swojego zwierzaka do groomera. Zalecamy wiosenną pielęgnację zwierząt domowych zarówno dla psów, jak i kotów.


Twój pies zrzuca zimową okrywę

Wiele ras psów (i niektóre koty) naturalnie tworzą tzw. „podszerstek” podczas chłodniejszych zimowych miesięcy. Kiedy nadejdzie wiosna, zrzucają go – co dla nikogo nie jest przyjemne i tworzy bałagan w twoim domu. Przyprowadź Twojego futrzanego przyjaciela na profesjonalną wiosenną pielęgnację. Zapewnimy mu kąpiel, a następnie przeprowadzimy dokładny zabieg suszenia/szczotkowania w celu usunięcia podszertka.


To nie tylko ograniczy jego gubienie, ale pomoże Twojemu zwierzakowi prowadzić komfortowe życie. Pamiętaj! Temperatury z każdym dniem będą wyższe.


Więcej czasu na świeżym powietrzu

Kiedy na zewnątrz jest cieplej, Twój zwierzak prawdopodobnie spędza więcej czasu na świeżym powietrzu. To dobrze, ponieważ regularne ćwiczenia i aktywność na świeżym powietrzu są dobre dla zdrowia Twojego psa. Może to jednak również oznaczać, że Twój zwierzak stanie się bardziej brudny — zwłaszcza w mokre i błotniste dni lub gdy podwórko jest suche i zakurzone. W rezultacie wielu właścicieli zwierząt domowych stwierdza, że ​​muszą planować częstsze wiosenne spotkania pielęgnacyjne, aby zwierzęta były czyste i wyglądały jak najlepiej.


Czas na przycięcie pazurów

Jeśli Twój pupil spędzał dużo czasu w domu w chłodniejsze zimowe miesiące, teraz jest również czas na przycinanie pazurów. Możemy szybko i bezpiecznie przyciąć pazury Twojego pupila (zarówno psa, jak i kota), dzięki czemu uratujesz meble, podłogi i samochód przed ich gniewem.

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page