top of page
  • Martyna

Jak sprawić, by sierść psa lśniła - przewodnik

Jako właściciel zwierzaka dążysz do tego, aby zapewnić Twojemu pupilowi zdrowy wygląd. Profesjonalna pielęgnacji psa jest jedną z podstawowych zasad. Sierść Twojego psa może być wskaźnikiem zdrowia - kiedy jest błyszcząca, są szanse, że Twój szczeniak dobrze się rozwija.


Chcesz wiedzieć, jak sprawić, by sierść psa była lśniąca?


Niech kąpiel stanie się rutyną

Zwierzęta (zwłaszcza psy) są stworzeniami skłonnymi do przyzwyczajenia. Uczą się z powtarzania. Nie musisz codziennie kąpać psa, powinien on być jednak dokładnie myty przy użyciu szamponu dla psów co najmniej raz lub dwa razy w miesiącu. Najlepiej zacząć, gdy są szczeniętami. W ten sposób mogą nie tylko przyzwyczaić się do kąpieli, ale pokochać ją.

Regularne kąpanie psa pomaga usunąć brud i nawiązać więź, a także zmniejszyć swędzenie skóry, alergie i wypadanie. Pomoże to zachować zdrową sierść psa i stworzy bardziej lśniącą i błyszczącą okrywę włosa.


Nie zapominaj o wizycie u Groomera

Przynajmniej raz w tygodniu powinieneś szczotkować sierść. Pomaga to usunąć martwy naskórek i włosy, jednocześnie stymulując skórę i mieszki włosowe. Proces ten pomaga zwiększyć naturalną produkcję olejków skórnych, dodatkowo dodając blasku i zapobiegając matowej sierści.

Uwaga: Nawet jeśli Twój pies ma krótką sierść, nie lekceważ znaczenia dobrego i regularnego szczotkowania. Chociaż może nie potrzebować go tak często, jak długowłose rasy, nadal jest to niezbędny proces zapewniający zdrową, lśniącą sierść.


Czy wiesz, że sierść Twojego psa może być zewnętrznym wskaźnikiem jego wewnętrznego zdrowia?


Naturalne suplementy i zdrowa żywność mogą odgrywać kluczową rolę w zapewnieniu psu zdrowej, lśniącej sierści.

Niedobory żywieniowe mogą mieć ogromny wpływ na skórę i sierść psa. Dzieje się tak często, gdy pies jest karmiony domową dietą przez długi czas. Niedobory żywieniowe mogą również wystąpić, gdy psy są karmione suchą karmą handlową niskiej jakości, karmą komercyjną zawierającą nadmiar składników odżywczych lub gdy dieta jest niewłaściwie uzupełniana”.9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page