top of page
  • Martyna

Jak zapewnić zwierzęciu bezpieczeństwo i chłód podczas upałów?

Wygląda na to, że wreszcie nadeszły ciepłe dni! Wybierając się na spacer ze swoim futrzanym przyjacielem podczas tej pięknej pogody, zwróć uwagę na nasze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w okresie letnim:


Nigdy nie zostawiaj psa samego w samochodzie

Samochody nagrzewają się dużo szybciej, niż nam się wydaje, a otwarcie okna nie ma większego znaczenia, gdy jest naprawdę ciepło. Jeśli wysiadasz z samochodu, choćby na kilka minut, upewnij się, że Twój pies idzie z Tobą.


Nie pozwól swoim zwierzakom poparzyć się słońcem

Upewnij się, że Twoje zwierzęta mają cały czas dostęp do cienia. Dobrym pomysłem jest wyprowadzanie psa na spacer wcześnie rano lub później wieczorem, kiedy słońce jest najniżej.


Podaruj swojemu zwierzakowi mrożone smakołyki

Wrzuć Konga swojego psa do zamrażarki, aby jego ulubiony smakołyk był chłodny! Możesz także poczęstować zwierzaka kostką lodu.


Umów się na wizytę u groomera

Może to mieć ogromny wpływ na to, jak dobrze Twój pies będzie się czuł w palącym słońcu, zwłaszcza jeśli ma grubą lub ciemną sierść. Pielęgnacja jest również dobrą metodą zapobiegania reakcjom alergicznym, ponieważ pyłki i inne substancje są mniej podatne na złapanie na krótszej sierści.


Czy Twój ogród jest gotowy na Twoje zwierzaki?

Upewnij się, że Twój ogród jest wolny od trujących roślin, a Twój zwierzak jest chroniony przed warunkami zewnętrznymi


Kontroluj, kiedy nadszedł czas na przerwę

Lepiej jest zapobiegać niż leczyć! Jeśli zauważysz, że Twój pies nadmiernie dyszy, jak najszybciej zabierz go do cienia. Upewnij się również, że twoje zwierzęta mają dużo wody, aby nie uległy odwodnieniu.


Jeśli masz więcej pytań dotyczących bezpieczeństwa i chłodu Twojego zwierzaka latem, nie wahaj się z nami skontaktować już dziś!

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page