top of page
  • Martyna

Kąpiel psa w salonie przed strzyżeniem

Kąpiel psa w salonie dla psów jest podstawową czynnością w ich pielęgnacji. Groomer zapewni odpowiednie warunki do bezpieczniej i komfortowej kąpieli, a swoim doświadczeniem gwarantuje prawidłowe i dogłębne usunięcie brudu.


Większość salonów psiej urody nie wykona kolejnych zabiegów - strzyżenia, trymowania itp. bez wykąpania psa. Dlaczego tak jest?


  1. Dla uzyskania pożądanego rezultatu ważnym etapem jest suszenie psa. Grommer poprzez zabieg suszenia i wyczesywania nadaje objętości włosom. Czysty i sprężysty włos łatwiej poddaje się strzyżeniu i pozwala osiągnąć zamierzony efekt ostateczny.

  2. Stosowanie odpowiednich kosmetyków jest równie ważne. Inny rodzaj szamponu używany jest dla psów szorstkowłosych, inny dla długowłosych. Psy z problemami dermatologicznymi także wymagają innych kosmetyków. Pamiętaj, że PH skóry psa inne niż ludzi. Kategorycznie nie można kąpać psa w standardowych szamponach marketowych.

  3. Kolejnym powodem przemawiającym za kąpielą jest sprzęt groomerski. Znacznej wartości urządzenia typu nożyczki, maszynki ulegają szybkiemu zużyciu - wymagają częstego ostrzenia. Z tego też powodu często usługowa strzyżenia psa beż kąpieli jest droższa niż z kąpaniem psa.

Podsumowując: nie traćcie swojego cennego czasu na kąpiel psa w domu. Nie ma to logicznego uzasadnienia. Weźcie też pod uwagę, że taki pies często kąpany jest dzień wcześniej, a zatem nie ma możliwości, żeby dostarczyć go w idealnym stanie do salonu groomerskiego. :)

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page