top of page
  • Martyna

Regularna pielęgnacja i strzyżenie Twojego psa w chłodniejszych porach roku.


Nadchodzą chłodniejsze pory roku, a wraz z nimi dłuższe noce, deszcz, a może nawet śnieg. Gdy rozpoczyna się październik, ważne jest, aby Twój pies był przygotowany na zmianę pogody.


Nie zaprzestawaj pielęgnacji Twojego psa

Ważne jest, abyś nie przestawał pielęgnować swojego psa, gdy robi się chłodniej. Może Ci się wydawać, że dłuższa sierść sprawia, że ​​psu jest cieplej, ale jeśli zaniedbasz sierść, możesz sprawić sobie i psu dodatkowe problemy.

Kołtuny u psa są często bolesne, a skóra pod nimi może ulec zapaleniu i infekcji. Gdy po zimie nadejdą cieplejsze dni, sierść Twojego psa może być tak splątana, że jedynym wyborem, jaki będzie miał Twój groomer, będzie całkowite ogolenie go.


Używaj ubranek dla psa tylko w wyjątkowych przypadkach

Gdy pogoda robi się chłodniejsza, możesz pomyśleć, że zawsze Twój pies musi nosić ubranko. Tak nie jest i naprawdę powinien je nosić tylko wtedy, gdy wychodzi na zewnątrz w zimne dni. Noszenie ubrania przez cały czas może powodować splątanie włosa, ponieważ stale ocierają się o futro i powodują tarcie i matowienie.


Pielęgnacja psich łap

Zimna pogoda może mieć znaczący wpływ na łapy psa. Regularne przycinanie pazurów sprawi, że nie pękną, gdy zrobi się chłodniej. Lód, śnieg i sól mogą uszkodzić poduszki Twojego pupila, dlatego pamiętaj, aby po każdym spacerze wysuszyć mu stopy.

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page