top of page
  • Martyna

Upalne dni - mój pies potrzebuje groomera!

Jak tylko pogoda się zmienia i nadchodzi upał nasz telefon rozdzwania się. Na szczęście nasi stali klienci wiedzą, że zaplanowana wizyta pielęgnacyjna może pomóc ich psom zachować chłód i odpowiednią kondycję sierści.


„Ale on naprawdę ciężko dyszy!”

Psy dyszą, aby uwolnić ciepło. większość psów nie uwalnia potu przez skórę. Jeśli dyszeniu towarzyszy silne ślinienie, ciemnoczerwony język, szklisty wyraz, ciepły nos i stopy, wymioty, biegunka, nietypowe ospałość lub brak reakcji, wówczas istnieje ryzyko udaru cieplnego i należy zwrócić się o pomoc do weterynarza.

Starsze i bardzo młode psy mogą być bardziej podatne na udar, podobnie jak te, które przyjmują leki lub cierpią na istniejące schorzenia.


„Jego sierść jest naprawdę gruba, jest taki ciepły”

U ras dwuwarstwowych (tych z podszerstkiem i okrywą, takich jak owczarki niemieckie, collie, retrievery) jeszcze ważniejsza jest regularna pielęgnacja sierści. Ich okrywa włosowa działa w taki sposób, aby chronić skórę, utrzymywać ją w chłodzie latem i cieple zimą. Aby tak się stało, musi być zapewniona odpowiednia cyrkulacja powietrza. Tak się nie stanie, jeśli martwy podszerstek zostanie zmatowiony i zablokuje dopływ powietrza.


„Mój Bichon/Westie/Shihtzu itp. wymaga golenia”

Ponownie kluczem jest regularna pielęgnacja, aby utrzymać okrywę w doskonałym stanie. Sekretem doboru odpowiedniego terminu jest umówienie psa z wyprzedzeniem przed zmianą pogody. Przycinanie dowolnej rasy „do skóry” zwiększa szanse, że pies będzie podatny na oparzenia słoneczne.


Zachowaj spokój

Podczas gdy my cieszymy letnich dni, istnieje kilka innych sposobów, aby zapewnić Tobie i Twojemu psu spokój. Chodź na spacery wcześnie rano i później wieczorem, kiedy jest chłodniej. Znajdź nowe tereny, w których dominuje cień Upewnij się, że zawsze masz pod ręką świeżą wodę (możliwe jest wrzucenie kostek lodu). Nie są to wszystkie sposoby radzenia sobie z upałem, ale zarówno te, jak i regularna pielęgnacja przez cały rok, pomogą Tobie i Twojemu psu przetrwać upalne dni.

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

댓글


bottom of page