top of page
  • Martyna

Pies - zakup czy adopcja?


Kiedy już zdecydujesz się na nowego zwierzaka i uznasz, że możesz sobie na niego pozwolić i zapewnić mu wszelką potrzebną opiekę, musisz znaleźć odpowiednie miejsce na zakup zwierzęcia. Może to być trudne zadanie – nawet doświadczeni właściciele psów i kotów mogą mieć trudności ze znalezieniem odpowiedniego miejsca, w którym zwierzęta są pod dobrą opieką.


Znalezienie psa w schronisku


Schroniska są idealnym miejscem na znalezienie nowego psa, ponieważ główną troską ośrodka jest dobro zwierząt, a nie zysk. Adopcja zpsa jest idealna, jeśli chcesz adoptować psa mieszańca lub nie przeszkadza ci rodzaj rasy, którą ostatecznie zabierasz do domu. To prawda, że ​​w schroniskach przebywa wiele starszych zwierząt, ale szczenięta są również regularnie przyjmowane. Jeśli zdecydujesz, że chcesz adoptować psa, możesz zacząć od przeszukania bazy danych krajowych organizacji. Możesz również sprawdzić, czy masz jakieś niezależne ośrodki adopcyjne w swojej okolicy.


Kupowanie szczeniaka od hodowcy


Porozmawiaj z hodowcami jeśli szukasz szczenięcia z rodowodem. Możesz również zapytać weterynarza, czy są jacyś lokalni hodowcy, których poleciliby. U dobrych hodowców psów może się okazać, że istnieje lista oczekujących na nowe szczenięta. W takim przypadku należy uzbroić się w cierpliwość – lista oczekujących wskazuje, że hodowca jest prawdopodobnie dobrej jakości, a na zdrowego, szczęśliwego szczeniaka z pewnością warto czekać.


Oto kilka kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać, aby zabrać do domu szczęśliwego i zdrowego szczeniaka od hodowcy:

Sprawdź referencje hodowcy – czy ma licencję?

Zobacz szczeniaka z matką i resztą miotu oraz, jeśli to możliwe, z ojcem.

Sprawdź dokumenty szczenięcia, które powinny zawierać rejestr szczepień, książeczkę zdrowia i świadectwo rodowodowe.

Sprawdź, czy pomieszczenia są czyste, a szczeniak wydaje się być spokojny i zdrowy.


Jeśli już zdecydujesz się i nabędziesz psa pamiętaj o jego prawidłowej pielęgnacji. Skorzystaj wówczas z naszej oferty i zarezerwuj wizytę adaptacyjną.

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page