top of page
  • Martyna

Przygotowanie psa do jesieni

Przygotowanie psa do jesiennej aury jest ważne, aby zapewnić mu komfort i zdrowie w chłodniejszych miesiącach. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby zadbać o swojego pupila:


  • Odpowiednie ubranie: Dla małych ras psów lub tych o krótkiej sierści, rozważ zakup ciepłego ubranka, zwłaszcza podczas chłodnych dni i deszczu. Ubranie powinno być odpowiednio dopasowane i nie krępować ruchów psa.

  • Przyrządy do spacerów: Jeśli jesteś w obszarze o dużych opadach deszczu, dobrym pomysłem jest zakup obroży i smyczy wodoodpornych. Dzięki temu Twój pies nie będzie przemoczony podczas spacerów.

  • Pielęgnacja sierści: Zapewnij regularną pielęgnację sierści swojego psa. To pomoże w utrzymaniu ciepła i zapobiegnie powstawaniu plam błota. Szczególnie dbaj o suche miejsca, takie jak uszy i łapy.

  • Kontrola kleszczy: W jesieni kleszcze nadal są aktywne. Dlatego warto stosować środki odstraszające przed kleszczami i regularnie sprawdzać sierść psa po spacerach na obecność tych pasożytów.

  • Zdrowa pielęgnacja łap: Jesienią na ulicach często używane są środki przeciwoblodzeniowe i soli. Po spacerze dokładnie spłucz łapy psa wodą, aby usunąć te substancje i zapobiec podrażnieniom.


Przygotowanie psa do jesiennej aury to kluczowy krok, aby zapewnić mu zdrowie i komfort w trudniejszych warunkach pogodowych. Pamiętaj, że każdy pies jest inny, więc dostosuj te wskazówki do jego indywidualnych potrzeb.

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page